Automtyczne szalety miejskie zyskują uznanie samorządowćów.

Polska w bardzo szybkim tempie nadrabia w ostatnich latach cywilizacyjne zaległości. Jednym z przykładów na ten trend jest dostęp do toalet publicznych oraz zastosowana w nich technologia. Szalety miejskie typu kontenerowego jeszcze kilka lat temu najczęściej wystepowały głównie w półautomatycznej samoobsługowej formie. Dziś miasta i gminy w Polsce decydują się inwestować w bardziej przyszłościowe automatyczne toalety publiczne.

Przykładowy wygląd wnętrza wspólczesnej automtycznej toalety publicznej.

Pomimo wyższej ceny, komfort użytkowania jak również szereg systemów odpowiadających za czystość, higienę oraz bezpieczeństwo staje się coraz bardziej istotny. Mowa tutaj o takich urządzeniach jak Automatyczny Zestaw Myjący odpowiedzialny za mycie, dezynfekcję oraz suszenie całej muszli ustępowej oraz podłogi, Automatyczne Drzwi Przesuwne, Automatyczny Podajnik Papieru, moduł sterowania GSM, instrukcje głosowa audio oraz ppoż. kosza na śmieci.

Co ważne automatyczne szalety miejskie oferują więcej miejsca wewnątrz szaletu niż toalety półautomatyczne oraz szersze przystosowanie dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Do standardu należą w nich również przewijaki dla niemowląt, automatyczne zestawy umywalkowe podające wodę, mydło oraz suszarkę po podłożeniu dłoni pod odpowiedni podajnik. Dzięki wielu wandalodpornym elementom oraz czujnikom są również mniej narażone na niepożądane działania oraz sytuacje. Wszystko też wskazuje na to, że trend inwestycji w automatyczne toalety publiczne zostanie utrzymany w 2016 r.

admin opublikowano dnia 2015-12-17 Kategoria: Automatyczne toalety, Toalety dla niepełosprawnych