Automatyczne toalety sterowane telefonem?

W Japonii istnieją najbardziej zaawansowane toalety na świecie, które robią niemal wszystko, może oprócz prania i gotowania. A teraz mogą być zdalnie sterowane poprzez urządzenia z Androidem.

Firma Lixil opracowała nową linę toalet o nazwie Satin, której funkcjami użytkownik może sterować za pomocą smartfona na Androidzie. Produkty z nowej linii pojawią się w sprzedaży już na początku roku, a wyposażono je w łączność na Bluetooth, za pomocą której komunikuje się ze smartfonem, gdzie zainstalowano specjalną aplikację.

W ten sposób użytkownik może m.in. podnieść deskę, spłukać toaletę, oraz sterować funkcjami bidetu. Słowem, może zrobić to co zawsze, tyle że w bardziej nowoczesny sposób. Co ciekawe, aplikacja tworzy dziennik korzystania z sedesu, zaś czas spędzony w toalecie może nam umilić muzyką odtwarzaną z wbudowanych w sedes głośników.

Choć powyższa informacja brzmi jak żart, to wcale nim nie jest. Pytanie tylko kiedy pojawią się pierwsze wirusy, które przejmą kontrolę nad takim skomputeryzowanym sedesem.

 

 

admin opublikowano dnia 2013-1-30 Kategoria: Automatyczne toalety, Modele toalet