Co raz więcej automatycznych toalet w naszych miastach

Stare toalety miejski powoli odchodzą w niepamięć, tak wynika z badania przeprowadzonego dla jednej z firm produkującej automatyczne toalety publiczne.

Do niedawna automatyczna toaleta była kojarzona z naszymi zachodnimi sąsiadami. Na przykład w Niemczech czy w Holandii taka toaleta to standard nawet na autostradach. U nas jak dotąd na polskich drogach a nawet w centrach większych miast można było zobaczyć co najwyżej TOI TOI-a.

Na szczęście to wszystko odchodzi w niepamięć.  Z  badań wynika, że tylko w zeszłym roku w naszych miastach zamiast popularnych, obskurnych i brudnych szaletów miejskich powstało ok 1200 nowoczesnych, samoczyszczących automatycznych toalet miejskich.  Mimo, że daleko nam jeszcze do naszych zachodnich sąsiadów, trzeba przyznać iż jest to znaczący krok do przodu. Na naszych drogach szybkiego ruchu i autostradach toalety nie są jeszcze perfekcyjne ale pewnie wszystko przed nami.

W końcu w tym roku byliśmy gospodarzem Mistrzostw Europy i miasta, które były gospodarzami same zakupiły po 20-30 takich toalet na same mistrzostwa.  Dlatego też rokowania na ten rok według firmy która przeprowadziła badania rynku są znacznie wyższe. Wszystko więc idzie w dobrym kierunku.

admin opublikowano dnia 2012-7-31 Kategoria: Automatyczne toalety, Toalety publiczne