Coraz więcej automatycznych toalet publicznych w naszych miastach

Dwie automatyczne toalety stanęły w pobliżu przystanków komunikacji miejskiej w Toruniu.  O tym, jak będą wyglądać można przekonać się na pętli, oraz przy al. Spółdzielczości Pracy.

Toalety mają być sterowane przez komputer utrzymujący we wnętrzu stałą temperaturę. Po otwarciu drzwi toaleta sama się włączy, a kiedy korzystająca z niej osoba już wyjdzie bezdotykowy system sam włączy spłukiwanie, czyszczenie wodą pod ciśnieniem, dezynfekcję i suszenie, a także (z określoną częstotliwością) mycie podłogi. Wszystkie kabiny będą przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Toalety mają być uruchomione na przełomie października i listopada. Korzystanie z toalety będzie płatne. Przed wejściem trzeba będzie wrzucić monetę do elektronicznego zamka w samoczynnie otwierających się i zamykających drzwiach. Ile będzie kosztować taki luksus? – Tego jeszcze nie wiadomo –powiedział rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

To właśnie w ramach realizowanego przez ZTM unijnego projektu modernizacji przystanków montowane są toalety, nowe wiaty, słupki przystankowe i wyświetlacze pokazujące rzeczywisty czas przyjazdu autobusu. Cały projekt opiewa na przeszło 13 mln zł, z czego ponad 9 mln zł pokrywa unijna dotacja.

admin opublikowano dnia 2012-10-6 Kategoria: Automatyczne toalety, Toalety dla niepełosprawnych, Toalety publiczne