Czy w Zgorzelcu będą nowe toalety publiczne?

Przygraniczny Zgorzelec od lat boryka się problemem braku szaletów miejskich. Toalety publiczne są, lecz w znajdującym się nieopodal Goerlitz, które jednak jest już po drugiej stronie granicy. Oburzenie mieszkańców jest coraz większe, czy wreszcie okaże się skuteczne i włodarze wybudują szalet?

W mieście, zrewitalizowano parki wokół Miejskiego Domu Kultury, jest też ładna fontanna z iluminacją świetlną, zadbano już o wiele spraw. Niestety o potrzebach fizjologicznych już nie pomyślano. Dlaczego? Czy dlatego, że nowa toaleta publiczna nie jest inwestycją, którą można z dumą pokazywać wyborcom, a może dlatego, że powszechnie przyjęło się, że jest to wydatek, który można odłożyć w czasie?

Jednak dużo na to wskazuje, ze burmistrz tej sprawy w tym roku nie odpuści. W ubiegłym roku poczyniono już wstępne przymiarki i rozeznania cenowe. Tojtoje ponoć nie wchodzą w grę, a jedynie albo automatyczna toaleta publiczna albo budynek z kilkoma kabinami. Czasu jest więc nie dużo, bo już niebawem wiosna i pojawią się kolejni amatorzy krzaczków, a też matki z dziećmi będą podnosić znów swoje uzasadnione pretensje o brak toalet publicznych w parkach w Zgorzelcu.

admin opublikowano dnia 2014-1-25 Kategoria: Automatyczne toalety, Modele toalet, Toalety dla niepełosprawnych, Toalety publiczne