Gdańsk inwestuje w nowe toalety publiczne

Turyści przybywający do Gdańska już niebawem nie będą mieć problemu z poszukiwaniem toalet publicznych. Pomimo, że miasto już dawno inwestowało w szalety miejskie, czego efektem były np trzy półautomatyczne designerskie toalety publiczne na starówce uznane jako jedne z dziesięciu najlepszych tego typu obiektów na świecie to jednak głownie w pobliżu plaży nadal jak się okazuje jest tutaj jeszcze dużo do zrobienia.

Dlatego też tamtejsi urzędnicy w trosce o turystów postanowili, zainwestować w nowe toalety publiczne. Mają być całoroczne, funkcjonalne, nowoczesne, uniwersalne oraz kolorystycznie wtapiać się w otoczenie. Wszystkie jednak będą podobne by były przy tym również rozpoznawalne. Tego typy podejście jest bardzo słuszne gdyż wtedy turysta niezależnie od plaży w Gdańsku szybko odnajdzie tego typu ustronne miejsce. Nowe szalety miejskie pojawią się jeszcze w te wakacje.

Warto przypomnieć, ze od kilku lat systematycznie przybywa nowych szaletów miejskich nad polskim morzem. Do ideału daleko, jednak ważne, że czynione są starania oraz postęp, bo jeszcze kilka lat temu odnalezienie szaletów miejskich nad Bałtykiem graniczyło z cudem, a te które były w pasie wydm lub przy zejściu z plaży najczęściej pamiętały ubiegłą epokę. Czasami spotkać tez można było toalety przenośne, do których jednak wejście często nie należało do przyjemnych.

Nowe toalety publiczne powstały w ostatnim czasie np w Dziwnowie, Dźwirzynie, Jastarni, Świnoujściu, Kołobrzegu oraz Mielnie. Były to najczęściej obiekty uniwersalne, czyli takie z których skorzystać mogą zarówno kobiety jak i mężczyźni. Dzięki zainstalowaniu przewijaka dla niemowląt tego typu szalety miejskie stają się również miejscem przyjaznym dla rodzin z małymi dziećmi, które to często wybierają polskie kurorty jako miejsce wypoczynku.

admin opublikowano dnia 2017-4-25 Kategoria: Modele toalet, Toalety dla niepełosprawnych, Toalety publiczne