Kolejne nadmorskie toalet publicznych dylematy

Gdańsk chce wybudować nowe toalety publiczne z myślą w szczególności o tysiącach turystów przybywających do tego bałtyckiego kurortu. Pomysł wydaje się być bardzo dobry, bo szaletów miejskich przy plażach tam naprawdę brakuje, jednak jak to mówią problem tkwi w szczegółach.

Jak się okazało zamówiona przez tamtejszy magistrat koncepcja renaturyzacji pasa nadmorskiego jest nie do końca zgodna z tym co mają w planach urzędnicy, którzy są przekonani, że nowe szalety z prysznicami powinny powstać właśnie na wydmach gdyż to tam w sezonie zostaje 140 kg odchodów dziennie podczas szczytu sezonu turystycznego. Kwestia sporna dotyczy faktu, ze według autorów raportu wydmy nie są najlepszym miejscem do inwestycji w tego typu toalety publiczne. Według dokumentu obiekty powinny powstać w pasie rozdzielającym wydmy od miasta.

Urzędnicy są jednak pewni, że wydmy są tutaj lepsze i zamierzają zainwestować w nowe szalety miejskie, które stanąć mają Brzeźnie, Jelitkowie, w okolicach gdańskiego molo, a także przy zachodnim krańcu Parku Reagana. Ciekawe tylko jak takie obiekty będą odporne na zmienne i często dość skrajne warunki atmosferyczne, piasek oraz fakt, ze wydmy mogą być zalewane całkowicie wodą oraz po postu jako teren cały czas pracują…

Źródło fot: UM Gdańsk

admin opublikowano dnia 2016-4-1 Kategoria: Toalety dla niepełosprawnych, Toalety publiczne