Kraków nadal bez nowych całodobowych automatycznych szaletów miejskich.

Światowe Dni Młodzieży już za dwa miesiące. Czasu pozostało, zatem bardzo mało. W Krakowie, który ma przyjąć 2 miliony turystów nadal toaletowej rewolucji niestety nie widać. Jest, co prawda 30 szaletów miejskich, ale to wciąż dużo za mało. Zapowiadano postawienie sieci automatycznych toalet. Przetarg zakończono w ubiegłym roku, a do teraz…nie ma ani jednej. Czy w 2 miesiące pojawią się wszystkie?

Tego nie wiadomo, nadal wszystko jest w trakcie zapowiedzi. Nawet gdyby się tak stało to owe szalety miejskie od razu przejdą chrzest bojowy, a to chyba niezbyt dobry pomysł. Nowy duży szalet miejski jest za to od pewnego czasu choćby na Rondzie Mogilskim. Te natomiast toalety publiczne, które już od wielu lat funkcjonują w Krakowie są remontowane i tutaj duży plus.

Jednak i tutaj jest też minus, a dotyczy czasu ich otwarcia. Jak wiadomo Kraków jest oblegany nie tylko za dnia ale i wieczorem i w nocy kiedy to życie nabiera tempa szczególnie na ścisłej starówce dzięki sporej ilości lokali. Zamykanie istniejących szaletów miejskich o godzinie 19 jest…troszkę niezrozumieniem uroków własnego miasta, które tą sprawę już dawno powinno mieć kompleksowo załatwioną.

admin opublikowano dnia 2016-5-30 Kategoria: Automatyczne toalety, Modele toalet, Toalety dla niepełosprawnych, Toalety publiczne