Łódzki kryzys z toaletami publicznymi

W Łodzi od początku 2013 roku nie działa żadna publiczna toaleta. Najpierw przeciągnęło się ogłaszanie przetargu przez Urząd Miasta Łódź, później nieczynne toalety publiczne uległy zniszczeniu. Z 25. publicznych toalet 5 zamknięto z powodu złego stanu technicznego. Pozostałe szalety były czynne do końca 2012 roku a teraz są zamknięte na kłódkę.

Zamknięte toalety publiczne w Łodzi

Z początkiem ubiegłego roku. za publiczne toalety przestały odpowiadać delegatury łódzkiego magistratu, ten obowiązek przejął Wydział Gospodarki Komunalnej. We wrześniu zabrał się za organizację przetargu, który został ogłoszony dopiero w drugiej połowie grudnia a rozstrzygnięto go na początku stycznia.
Firma, która wygrała przetarg na renowację miejskich toalet zrezygnowała. Kolejna, wyłoniona w połowie stycznia firma Universum z Łodzi, postanowiła najpierw obejrzeć szalety w towarzystwie sanepidu i innych służb. Wyniki jednak były przerażające.

Pracownik sprawdzający jedną z kilkunastu toalet miejskich w Łodzi stwierdził w jednym ze swoich raportów iż w szalecie jest awaria sieci kanalizacyjnej a przed wejściem zalegają fekalia.

Teoretycznie 16 toalet mogło zostać otwartych, lecz nie było w nich liczników wody i prądu. Urządzenia musiały być zdemontowane, bo poprzedni użytkownik nie miał ich komu przekazać.

Właściciel firmy, która będzie zarządzać szaletami obiecuje iż toalety publiczne zostaną otwarte tak szybko jak to tylko będzie możliwe.

 

admin opublikowano dnia 2013-2-20 Kategoria: Automatyczne toalety, Toalety dla niepełosprawnych, Toalety publiczne