Najczystsza toaleta publiczna w Polsce

Od kilku lat robiony jest ranking na najczystszą toaletę publiczna w polskich  miastach. W ubiegłych latach ranking był przeprowadzony w większych miastach w Polsce takich  jak: Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Katowice, Chorzów. W ubiegłych latach numerem 1 dostała toaleta publiczna w Warszawie.  Toaleta ta  znajduje się przy skwerze Hoovera. Zdobyła ona 95/100 punktów.

Głównymi kryteriami końcowej oceny były:

  • dostępność
  • czystość
  • wyposażenie ogólne
  • wrażenie ogólne
  • wyposażenie specjalne

Całą akcją przeprowadzenia badania podjął się „Patrol Czystości”. Organizacja ludzi związanymi z firmą CWS-boco Polska, która od zawsze kierowała się dobrem osób odwiedzających toalety publiczne. Oprócz przyznawanych odznaczeń dla najlepszych, „Patrol Czystości” edukuje osoby odpowiedzialne za czystość miejskich toalet.

W tym roku głównym zadanie „Patrolu Czystości” jest sprawdzenie stanu czystości toalet w miastach gdzie rozgrywane są mecze Euro 2012 a także w tych miastach gdzie znajdują się miasteczka i strefy kibica.

Z niecierpliwością czekamy na raport końcowy. Przypominając, że wyróżnienie na początku 2012 roku dostał Poznań, który zakupił dla mieszkańców i turystów siedem toalet automatycznych.

admin opublikowano dnia 2012-6-10 Kategoria: Toalety publiczne