Nowa toaleta publiczna w Białymstoku

Tak ma wyglądać nowa automatyczna toaleta w Białymstoku

W parku im.  Jadwigi Dziekońskiej stanie nowa automatyczna toaleta publiczna. Białostocki magistrat właśnie ogłosił przetarg na ustawienie kolejnej, samoobsługowej toalety publicznej. Ma się ona znajdować w parku nieopodal „Spodków” i skateparku.

Publiczny szalet będzie miał mieć  wymiary około 3 x 2,1 x 2,6 m i powierzchni użytkowej około 4 m2. Bryła zostanie wykonana z ocynkowanej blachy, przykryje ją daszek ze szkła i stali nierdzewnej. Oświetlenie wejścia będzie sterowane czujnikiem zmierzchowym. Toaleta otworzy się po wrzuceniu monety.

W środku znajdzie się automatyczna umywalka, miska ustępowa, pisuar, bezdotykowe podajniki papieru toaletowego i mydła, lustro, wieszak na garderobę, kosz na śmieci oraz alarm. Toaleta będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Firma, która zajmie się ustawianiem szaletu będzie musiała również opracować niezbędną dokumentację, w tym m.in. projekt zagospodarowania terenu pozwalający dowiązać się do istniejących alejek, oraz wykonać przyłącza wody, kanalizacji i energii elektrycznej.
Nowa toaleta ma być gotowa do użytku do końca października.

 

admin opublikowano dnia 2012-6-18 Kategoria: Automatyczne toalety, Toalety publiczne