Nowa toaleta publiczna w Rzeszowie będzie kosztować 50 tyś zł

Rzeszowscy urzędnicy przygotowują się do budowy toalety na rzeszowskich bulwarach. Na razie w ratuszu trwa dyskusja o tym, jak ten obiekt ma wyglądać.

Wiadomo, że na dokumentację tej inwestycji w projekcie przyszłorocznego budżetu miasta zarezerwowane ma być 50 tys. zł. Mówi się, że obiekt ma być ciekawy architektonicznie, może nawet innowacyjny. – Na pewno zależy nam na tym, aby był funkcjonalny. Chcemy, aby było w nim także miejsce do przewijania dzieci – mówi Katarzyna Pawlak z biura prasowego rzeszowskiego urzędu miasta.

O tym, że na rzeszowskich bulwarach potrzebna jest toaleta z prawdziwego zdarzenia mówi się od dawna. Spacerujący nad Wisłokiem mają do dyspozycji tylko toaletę typu toi-toi. Rada Osiedla im. Grota-Roweckiego kilkakrotnie już występowała o to, by toaletowy problem rozwiązać. Trudność w tym, że urzędnicy i mieszkańcy nie mogli dojść do porozumienia w sprawie lokalizacji toalety. Miasto kiedyś proponowało, by znalazła się ona tuż obok bloków stojących przy bulwarach, na to nie chcieli się zgodzić mieszkańcy. Teraz jest propozycja, by toaletę postawić bliżej placu zabaw.

 

 

admin opublikowano dnia 2012-12-22 Kategoria: Automatyczne toalety, Modele toalet, Toalety publiczne