Nowotarska toaleta publiczna nadal w sytuacji patowej. Dwa przetargi, chętnych brak.

Toalety publiczne w Nowym Targu nadal nie mają szczęścia. Ogłoszone niedawno przez tamtejszych urzędników dwa przetargi nie znalazły swych wykonawców. Pierwszy dotyczył wybudowania szaletu, a drugi jego prowadzenia. Pomimo, że jest gotowy projekt oraz zgoda sanepidu na zaproponowaną lokalizacje dzierżawca się nie zgłosił.

Wszystko wskazuje na to, że takie rozwiązanie problemu poniosło fiasko. Jaki więc będzie dalszy rozwój sytuacji? Wygląda na to, że nowotarski magistrat rozważa dwa warianty. Pierwszy zakłada dalsze poszukiwanie inwestora z zewnątrz poprzez przetarg, lecz tutaj z racji braku zainteresowania ze strony potencjalnych inwestorów można sądzić, że również będzie fiasko, możliwe więc, że miasto samo wybuduje szalet i go wynajmie w proponowanym lokalu.

Drugi scenariusz zakłada, że lokal zostanie przeznaczony na inną działalność, a sprawa szaletów zostanie rozwiązana w inny sposób. Tutaj najlepiej byłoby, aby urzędnicy zainwestowali w coraz to popularniejsze kontenerowe, bezobsługowe toalety publiczne już obecne w wielu miastach i gminach w Polsce. Zalet tego typu obiektów jest bardzo duzo rozpoczynając od niższych kosztów, braku konieczności zatrudniania specjalnego pracownika, wiekszego komfortu i funkcjonalności na wyglądzie kończąc. Czy jednak tak się stanie czas pokaże.

admin opublikowano dnia 2014-3-6 Kategoria: Modele toalet, Toalety dla niepełosprawnych, Toalety publiczne