Olkuski szalet miejski za pól miliona jeszcze nie powstał, a już budzi kontrowersje

W Olkuszu został wybrany wykonawca, który zrealizuje długo oczekiwane w tym mieście szalety miejskie. Będzie to obiekt z pięcioma stanowiskami wykonany w formie „zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawca będzie zatem odpowiedzialny ze wszystkie etapy inwestycji od projektu poprzez przyłącza, produkcje montaż oraz zagospodarowanie terenu. Nowe toalety publiczne mają być półautomatyczne co jak przekonują tamtejsi urzędnicy wpłynie na zmniejszenie pracy obsługi. Olkuski obiekt będzie w swoim wnętrzu podzielony na trzy części dla kobiet, mężczyzn i niepełnosprawnych. Nie zabraknie również przewijaka dla niemowląt.

Będzie też musiał spełnić warunki konserwatora zabytków z racji lokalizacji w ścisłym centrum miasta. Kontrowersje budzi jednak kwota za jaką owy przybytek zostanie wykonany, a będzie to prawie 500 tys zł. Kwota wydaje się być nie mała jeśli będziemy porównywać ją np do budowy domu lub z inwestycją w sąsiednim Chrzanowie gdzie bardziej nowoczesny i zaawansowany technologicznie uniwersalny szalet miejski funkcjonuje już od pewnego czasu, a jego koszt sięgnął 200 tys zł. Jak finalnie będą natomiast wyglądać toalety publiczne w Olkuszu i czy kwota okaże się adekwatna do wykonanego obiektu zobaczymy w przyszłym roku.

admin opublikowano dnia 2017-10-28 Kategoria: Automatyczne toalety, Modele toalet, Toalety dla niepełosprawnych, Toalety publiczne