Opola perypetie z szaletem miejskim

Miasto Opole od lat zapowiada inwestycje w nowy szalet miejski, który miał stanąć w centrum miasta przy ulicy Szpitalnej. Zniknąłby wtedy niezbyt estetyczny toi toi, a komfort zdecydowanie by się poprawił. Niestety na chwilę obecną na nową toaletę publiczną trzeba poczekać. Powód to fiaska rozpisanych dwóch przetargów rozpisanych przez urzędników. W obu przypadkach kwota zaoferowana przez producentów toalet publicznych okazała się zbliżona i większa niż zostało to zaplanowane w budżecie Miasta Opole.

Dziwić może fakt, że wiadomym jest jakie są mniej więcej progi cenowe za tego typu w pełni automatyczną, przystosowana dla osób niepełnosprawnych, uniwersalną kabinę z takim jak wymieniono wyposażeniem, a urząd jakby specjalnie lub nie trudno stwierdzić ją oszacował na tańszą i to sporo, bo o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Czy po drugim przetargu brakujące środki zostaną dołożone na poczet realizacji nowej toalety publicznej w Opolu czas pokaże.

admin opublikowano dnia 2017-8-30 Kategoria: Automatyczne toalety, Modele toalet, Toalety dla niepełosprawnych, Toalety publiczne