Polskie toalety publiczne coraz bardziej nowoczesne.

Trzeba przyznać, że w Polsce buduje się coraz więcej toalet publicznych. Proces ten obserwować można od kilku lat, ale zdecydowanie w przeciągu dwóch ostatnich przybrał na sile. Co ważne podwyższa się też komfort nowych szaletów miejskich w Polsce.

Początkowo bardzo często spotykane były samoobsługowe i półautomatyczne toalety publiczne, gdzie tylko spłukiwanie muszli, woda, mydło oraz suszarka uruchamiała się na fotokomórkę. Z biegiem czasu jednak realizacji bardziej zaawansowanych technologicznie obiektów zaczęło przybywać. Automatyczne szalety publiczne oferują, bowiem wyższy komfort w zakresie zdrowia oraz higieny dla użytkowników. Co również istotne są bardziej wandaloodoporne oraz bezpieczne.

Dzięki zastosowaniu szeregu czujników oraz systemów bezpieczeństwa powiązanych dzięki systemowi GSM z administratorem wszelkie niedobory mediów mogą być zawczasu uzupełniane, a niepożądane sytuacje eliminowane. Nie ma też potrzeby zatrudniać osobę do stałej obsługi nowoczesnych toalet miejskich, gdyż po wyjściu użytkownika muszla w całości zostaje umyta, tak jak i podłoga. Aby zminimalizować wandalizm wszelkie elementy wystające są tutaj ograniczone do minimum, a użyte materiały bardziej trwałe. Nowoczesne szalety są najcześciej całodobowe.

Automatyczne toalety publiczne są obiektami, z których śmiało mogą korzystać niepełnosprawni i to nie tylko osoby na wózkach, ale również głuchoniemi dzięki szeregom instrukcji jak i niedowidzący dzięki instrukcji głosowej. Dla wszystkich użytkowników z pewnością bardziej przyjemne okazuje się korzystanie z toalety miejskiej, gdy drzwi wejściowe otwierają i zamykają się automatycznie bez konieczności dotykania klamki.

Standardem takich kontenerowych toalet jest już też automatycznie podawany papier toaletowy oraz bardzo przydatny dla rodziców z małymi dziećmi przewijak dla niemowląt. Czego jeszcze możemy w przyszłości spodziewać się w tej kwestii? Z pewnością kolejnych udogodnień umilających i ułatwiających nam korzystanie z tego typu ustronnych miejsc.

admin opublikowano dnia 2015-6-27 Kategoria: Automatyczne toalety, Toalety dla niepełosprawnych, Toalety publiczne