Szalety miejskie na ratunek staruszkom.

Pierwsze miesiące nowego roku to zawsze czas pewnych podsumowań. Nie będziemy się jednak rozpisywać nad tym, że ubiegły rok był rekordowy pod kątem inwestycji w nowoczesne toalety publiczne oraz o tym, że odnieśliśmy na tym polu również sukces, bo w pełni polski szalet z Gdańska znalazł się w gronie dziesięciu najlepszych na świecie. Nic z tych rzeczy, bo wyliczanka mogłaby być długa.

Chcielibyśmy tym razem poruszyć problem starzejącego się społeczeństwa. Choć więcej Polaków się rodzi niż umiera (tutaj na pewno dużą rolę odgrywa fakt, iż w odpowiednim wieku są rodzice z wyżu demograficznego lat 80tych) to jednak starszych ludzi przybywa, bo choć ciężko w to uwierzyć żyjemy coraz dłużej. Swoją drogą przewijaki dla niemowląt w toaletach powinny być obowiązkowe.

Wracając do naszych staruszków jak wiadomo problem z utrzymaniem moczu nie jest wśród nich rzadkością, dlatego z myślą nawet i o nich miasta powinny inwestować w nowe toalety publiczne. Oczywistym jest, że nie są one tylko dla nich, ale ta grupa społeczna z pewnością z tego rozwiązania będzie korzystać i dla nich szalety miejskie są po prostu ratunkiem z opresji. Osoba młoda nawet, jeśli ma potrzebę jest w stanie wytrzymać i wykonać ją w miejscu, do którego zmierza.

Z naszymi staruszkami nie rzadko jest inaczej. Jest to związane nie tylko z chorobami i wiekiem, ale z czymś bardzo prozaicznym. Oni po prostu wolniej się poruszają. Nowe toalety publiczne są teraz ponad to zawsze wyposażane w pochwyty dla niepełnosprawnych, które również dla nich mogą być przydatne.

Od razu jednak zapala się czerwona lampka mówiąca czy czasami nie są one dla nich zna zbyt nowoczesne? Odpowiedź brzmi oczywiście Nie, bo przecież to nie są obiekty na dziś, czy jutro, ale wiele wiele lat, kiedy to nie jeden z młodych teraz czytelników tego bloga będzie już w owym słusznym wieku i w dobie nowoczesnych technologii to co dziś jest szczytem techniki wtedy będzie proste, a nawet archaiczne.

admin opublikowano dnia 2015-2-25 Kategoria: Automatyczne toalety, Toalety dla niepełosprawnych, Toalety publiczne