Szalety miejskie vs dizajn, czyli indywidualizm coraz bardziej w cenie

Toalety publiczne w Polsce zyskują coraz częściej indywidualny wygląd oraz kształt. Pojawiają się również w miejscach, w których dotychczas spodziewać się ich nie można takich jak Ojcowski Park Narodowy. Co ważne urzędy miast i gmin oraz różnego typu inwestorzy mają też większą świadomość estetyki przestrzeni publicznej. Nowe szalety miejskie są, więc projektowane i wykonywane pod kątem otoczenia np. historycznej tkanki miejskiej, parku, skweru, deptaku itp.

Istotny staje się nie tylko już kolor elewacji, ale też stylylistyka np. tradycyjna z daszkiem lub też mur pruski obecny w wielu regionach naszego kraju. Najczęściej spotykany jednak minimalizm oczywiście nadal będzie w cenie. Kształtem są to już nie tylko prostokątne bryły, ale i owale, okręgi, a nawet możliwe, ze już niebawem w Sopocie także muszle. Tego typu podejście nie tylko uatrakcyjnia infrastrukturę mebli miejskich, ale też wpływa na jej lepszy odbiór.

for. Materiały prasowe

Toalety publiczne nie powinny krzyczeć swym wyglądem, ale być miejscem ustronnym, dobrze usytuowanym oraz czytelnie oznaczonym. Dzięki coraz szerszym możliwościom technicznym oraz świadomości projektantów budynki nowych wolnostojących toalet są coraz ładniejsze. Mogą to być również zarówno efektowne jak i dizajnerskie obiekty. Najlepszym przykładem niech będą słynne już trzy szalety miejskie w Gdańsku wyróżnione jako jedne z dziesięciu najlepszych toalet publicznych na świecie. Oby, więc takich sukcesów było więcej.

admin opublikowano dnia 2015-8-21 Kategoria: Modele toalet, Toalety publiczne