Toaleta publiczna jako widok z okna tylko w Bisztynku

W Bisztynku w ramach budowy tamtejszego targowiska powstaje toaleta publiczna. Nie byłoby w tym nic bulwersującego, gdyby nie fakt, że jest umiejscowiona zaledwie kilka metrów obok pobliskiego bloku mieszkalnego, którego mieszkańcy nie kryją nerwów i irytacji tym faktem.

Niestety ich działania, by odsunąć lub zmienić lokalizacje toalety były nieskuteczne. Wszystko wskazuje, że nic się nie zmieni i nowa toaleta publiczna powstanie w zaplanowanym miejscu, gdyż spełnia wszystkie wymogi budowlane i architektoniczne. Przy jej planowaniu nie było natomiast najzwyklejszych konsultacji z mieszkańcami. Dlaczego? Po prostu nie musiało ich być.

Zarówno działka jak i dom jest własnością gminy, a jego mieszkańcy z racji, ze jest on oficjalnie przeznaczony do rozbiórki, bo kiedyś tam miała iść droga nie mogą go nawet wykupić. Trzy rodziny z Bisztynka muszą prawdopodobnie zaakceptować ten troszkę bezduszny zabieg urzędników i przyzwyczaić się do widoku z okna na toaletę publiczną, a wystarczyła po prostu odrobina dobrej woli.

admin opublikowano dnia 2014-4-25 Kategoria: Toalety dla niepełosprawnych, Toalety publiczne