Toaleta publiczna na dworcu w Płocku

Mieszkańcy Płocka oraz podróżni w końcu doczekali się toalet publiczne w okolicach dworca. Problem był już znany od dawna ale nikt nic z tym nie robił. Podróżni natomiast musieli często błagać udostępnienie toalety pracowników okolicznych sklepów, biur czy hotelu.

Sytuacja była trudna. Budynek dworca oraz plac, na którym zatrzymują się autobusy różnych przewoźników należy do spółki Polskie Linie Samochodowe. Pomieszczenia na parterze obiektu, gdzie kiedyś były dworcowa poczekalnia i toalety, PLS wydzierżawiły m.in. na sklepy. A kiedy urząd miasta zaproponował postawienie w pobliżu dworca toi-toi-a, spółka się nie zgodziła. Tłumaczyła, że to nieestetyczne, a na dodatek będzie przeszkadzało reklamodawcom, którzy zamieszczają w pobliżu dworca swoje banery.
Magistrat porozumiał się wreszcie z PLS i skończyło się tym, że toaleta miejska stanęła na terenie będącym własnością spółki (niedaleko altanki śmietnikowej). Trzeba było jeszcze ogłosić przetarg na opracowanie dokumentacji przyłączenia toalety do sieci miejskich oraz utwardzenia terenu, na którym miała stanąć.

Władze Płocka informują, że z toaleta będzie można skorzystać za kilka dni – pozostało jeszcze podłączenie prądu i odbiory administracyjne. W środku toalety publicznej – oprócz sedesu – jest umywalka z ciepłą i zimną wodą, papier toaletowy i mydło.

 

admin opublikowano dnia 2012-6-26 Kategoria: Modele toalet, Toalety publiczne