Toaleta publiczna w Krobi zamknięta przez wandalizm

Toaleta publiczna funkcjonująca przy rynku w Krobi u zbiegu ulic Kasztelańskiej i Ponieckiej została zamknięta. Powodem takiej decyzji urzędników nie był zły stan szaletu lub konieczność jego wyburzenia itp czynności. Niestety było to spowodowane rosnącymi kosztami funkcjonowania tej toalety publicznej.

Szalet miejski w Krobi był wielokrotnie poddany aktom wandalizmu.

Pierwszy raz do wrzutnika toalety włamano się po sylwestrze, jednak później sytuacja powtarzała się kilkakrotnie, dlatego władze Krobi zdecydowały się zamknąć szalet do odwołania. Obecnie trwają czynności policji mające na celu schwytanie sprawców aktów wandalizmu na podstawie pozyskanych zapisów z monitoringu.

Czy nie ma sposobu na wandalizm toalet publicznych?

Wydawać by się mogło, że sytuacja jest patowa. Jednak w przypadku tak dużej liczby przypadków wandalizmu tej samej toalety publiczne warto byłoby pomyśleć nie tyko o złapaniu sprawców, ale o lepszym jej zabezpieczeniu szczególnie pod kątem zbierania opłat. Szalet miejski w tak centralnym miejscu Gminy jest bardzo potrzebny, dlatego na jego zamknięciu cierpią niestety mieszkańcy, którzy korzystali z tego miejsca za potrzebą.

 

admin opublikowano dnia 2018-1-12 Kategoria: Toalety dla niepełosprawnych, Toalety publiczne