Toaleta publiczna w Poznaniu za 800 tyś zł. bez dostępu do wody

Można byłoby powiedzieć, ze po takim zamieszaniu, jakie wzbudziła kwota i sam obiekt, czyli toaleta publiczna w Warszawie za 4,6 mln zł nic nie jest w stanie nas zaskoczyć, a jednak w Poznaniu się udało. Nie dawno jeszcze głośno było tam o bezpłatnej toalecie publicznej tylko dla osób mieszczących się do wzornika nie wyższych niż 140 cm wzrostu w centrum handlowym Poznań City Center (obok Dworca PKP), a tutaj niespodzianka.

800px-Lazarski_Poznan

Na tamtejszym rynku Łazarskim w kamienicy wybudowano duży, luksusowy szalet. Ma ponad sto metrów kwadratowych, wykończony jest w bardzo ładnych i estetycznych kolorach. Nie brakuje tutaj oczywiście niezbędnej funkcjonalności dla tego typu miejsca. Nie byłoby w tym żadnej sensacji gdyby nie fakt, że pomimo wykonania wcześniejszych niezbędnych dokumentacji dopiero na etapie finalnym, czyli podłączania instalacji wodnej okazało się, że nie spełnia ona niezbędnych wymogów.

Według tłumaczeń urzędników sądzono, ze jest odpowiednia, gdyż kiedyś w tym miejscu była już toaleta publiczna. I tak oto szalet jest gotowy, ale wody brak. Problem wodociągi poznańskie maja rozwiązać do 10 marca by otwarcie nastąpiło zgodnie z planem. Będzie ono na pewno wzbudzać duże zainteresowanie, bo inwestycja, choć potrzebna i kosztowna zyskała sławę jeszcze przed jej oddaniem do użytku, szkoda tylko, że negatywną. Wszystkiemu winna rura, a może jednak niedokładne przygotowanie dokumentacji projektowej? Jedno jest pewne. Za to wszystko zapłacimy my … podatnicy.

admin opublikowano dnia 2014-2-24 Kategoria: Toalety dla niepełosprawnych, Toalety publiczne