Toalety publiczne platne czy bezpłatne, oto jest pytanie!

W Kołobrzegu toalety publiczne są w tym roku bezpłatne. Brak opłat wprowadzony został jako element zachęcający turystów do odwiedzin właśnie tego kurortu turystycznego. Tak samo stało się z biletami za wejście na tamtejsze molo. Owszem eksploatacja publicznych szaletów niesie za sobą pewne koszty, ale te miasto postanowiło wziąć na siebie i rekompensować je sobie wpływami z opłaty klimatycznej. 

Po pewnym czasie jednak Prezydent Kołobrzegu widząc rosnące koszty i obciążenia budżetu miasta postanowił jednak że przekona radnych by opłaty za szalety miejskie wróciły. Argumenty mówiące o przeciąganiu turystów i korzyściach wizerunkowych z tego płynących miały być mniej ważne, niż stan finansów miasta. Jednak radnym opozycyjnym się to nie spodobało i na szczęście dopięli swego. 

Tak powinno być we wszystkich kurortach turystycznych gdzie zostawianych jest wiele pieniędzy. Czemu za wszystko nawet toalety publiczne turyści maja płacić jak za zborze. Rozumiem, że są dojną krową, z której trzeba ściągać kasy ile się da, ale gdy czymś się zachęci i pokaże, że dany kurort jest dla nich przyjazny to i oni chętniej do niego przyjadą. Może tym tropem słusznym pójdą inne nadmorskie miejscowości. Czas pokaże. Oby tak się stało.  

admin opublikowano dnia 2016-10-13 Kategoria: Toalety dla niepełosprawnych, Toalety publiczne