Toalety publiczne w górskich kurortach.

Nadmorskie kurorty od pewnego czasu systematycznie inwestują w nowe toalety publiczne. Zdają sobie sprawę, iż w ich interesie jest dbałość o szeroki dostęp dla turystów do tego typu obiektów. Z szaletami miejskimi w górach bywało różnie. Często pamiętały lata poprzedniej epoki lub jeśli już były to solidnie płatne i do nowoczesności im dużo brakowało. Jednak najprawdopodobniej coś się ruszyło, bo temat zaczyna dojrzewać w stolicy Tatr, a Ustroń, czyli jedna z najpopularniejszych miejscowości w Beskidzie Śląskim zainwestował już w dwie Automatyczne Toalety Publiczne.

Automatyczna Toaleta Publiczna w Ustroniu. Źródło gazetacodzienna.pl

Na Internecie znaleźć tez można niedawno wykonany szalet miejski w Chochołowie oraz burze wokół budowy toalet publicznych w Nowym Targu. Od kilku lat działają tez kontenerowe szalety w Mszanie. Jednak do powszechności i standardów zachodnich gdzie pomimo nawet bardzo trudnego terenu budowane są imponujące architektonicznie, ale i komfortowe toalety publiczne nam jeszcze brakuje. Wciąż jeszcze dominują relikty przeszłości, a przecież turysta nie zając i pewnego standardu wymagać może. Im więcej będzie toalet publicznych na poziomie tym i nasze piękne góry będą po prostu czystsze.

admin opublikowano dnia 2016-11-8 Kategoria: Automatyczne toalety, Modele toalet, Toalety dla niepełosprawnych, Toalety publiczne