Toalety publiczne w Katowicach kością niezgody

Budowa nowej toalety publicznej w Katowicach to temat bardzo szeroki. O potrzebie jej umiejscowienia w ścisłym centrum tego miasta wiadomo od dawna. Pierwszym światełkiem w tunelu miał być konkurs na projekt toalety publicznej na ul Tylnej Mariackiej. Projekt został wybrany i miał być realizowany w 2015r. Nic jednak takiego się nie stało.

Kolejny pomysł był taki, a by była usytuowana na nowo wyremontowanym placu zwanym „rynkiem” w jednym z pawilonów gastronomicznych. I tutaj sprawa zasadniczo się dużo nie zmieniła, bo taki pawilon powstaje, ale nie dla jednego lokalu a wielu. Przedziela on strefę rynku od strefy otwartej ciągnącej się aż do Spodka. Po co burzyć taki open space…nie wiadomo.

Wiadomo jednak, że pawilon już powstaje i będzie kością niezgody tak jak owa toaleta publiczna, która ma finalnie być jednym z jego elementów. Niestety jednak i tym razem nie jest to takie proste. Prawnicy wnieśli protest, będzie osobny przetarg. Cyrk, jakich mało. Szkoda, że mieszkańcom pozostaje tylko przecierać oczy ze zdumienia, a za potrzebą prawdopodobnie …iść do galerii handlowej.

admin opublikowano dnia 2016-5-18 Kategoria: Toalety dla niepełosprawnych, Toalety publiczne